Lap-FölDI 3 - Online hírek és érdekességek

Üdvözlöm a Kedves Olvasót! Lap-Föld az online média apró szegmense, ahol Önöket tájékoztatjuk a mindennapokról- hírek, tudósítások, érdekességek, és sok egyéb... fókuszban szűkebb pátriámmal- Tapolcával. Dancs István

Pole Fitness Cup 2012 – Nemzetközi megmérettetés az új fitneszőrületben, a rúd-fitneszben

Hatalmas sikerrel zárult az első alkalommal megrendezett Pole Fitness Cup (Rúd-Fitnesz Kupa) 2012, amelyet a Dollhouse Rúdtánc Stúdió szervezett a II. Budaörsi SportFest keretein belül a WBPF (World Bodybuilding and Physique Sports Federation) támogatásával, a Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand helyszínén. Kezdő kategóriában Toronyi Zsuzsanna, haladóban pedig az ukrán származású Julia Boiko vitte haza a legfényesebben ragyogó érmet.

Ugyan a Pirner Alma neve által fémjelzett Dollhouse Rúdtánc Stúdió a Magyar Rúdtánc Egyesülettel évek óta szervez rúdtánc versenyeket – legutóbb 2011 októberében világbajnokságot is –, a Pole Fitness Cup 2012. mégis egyedülálló volt, hiszen a rúdtáncnak az akrobatikus, fitnesz irányvonalát képviselte.

„Mindig szerettük volna a rúdtáncot közelebb hozni a sporthoz, és úgy érezzük, ez most sikerült! Ez volt az első olyan verseny, ahol a sportág fitnesz voltára helyeztük a hangsúlyt, és nem a show-elemekre. A kezdő és a haladó kategóriában 9, illetve 8 versenyző indult. Duóban csak egy páros tudott színpadra állni, hiszen ez a kategória még nagyon fiatal. Alig fél éve, a tavalyi világbajnokságon indult először duó kategória, amit a magyar páros (Bardóczy Ilka és Pálmaffy Barbara) nyert meg. Emellett még a férfi kategóriát szeretnénk erősíteni a későbbiekben, mert bár nemzetközi szinten sok férfi versenyző lép színpadra, hazánkban az urak egyelőre bátortalanok a rúd-fitneszt illetően” – mondta Simkó Georgina, a Pole Fitness Cup 2012. szervezője.

Az első hazai rúd-fitnesz versenyt kezdő kategóriában a 21 éves Toronyi Zsuzsanna nyerte meg, míg a haladóknál az ukrán Julia Boiko végzett a dobogó első helyén.

„Az egyik tehetségkutató műsorban láttam egy rúdtánc produkciót, és annyira megtetszett, hogy én is elkezdtem foglalkozni vele. Jelentett némi előnyt, hogy korábban ritmikus sportgimnasztikáztam, de nem versenyszerűen, hanem csak hobbi szinten. Mindössze nyolc hónapja járok rúdtánc edzésre; négy hónap után léptem magasabb szintre, komolyabb elemeket is megtanultam, amelyektől még látványosabb produkciókat tudtam elvégezni, és ennek hatására teljesen beleszerettem. A versenyen éremesélyesnek éreztem magam, de az első helyezésre nem számítottam, ezért most nagyon boldog vagyok. Mindenképp szeretném folytatni a rúdtáncot, profi szintet elérni, és később akár trénerként tevékenykedni. Addig azonban még sokat kell dolgozni! Persze nem szeretném hanyagolni a tanulmányaimat; jelenleg a Műszaki Egyetemre járok, és belsőépítész szeretnék lenni” – újságolja Toronyi Zsuzsa, a Pole Fitness Cup 2012. győztese.

A haladók között első helyezést elért Julia Boiko duplán nyert, ugyanis előző nap az ugyanott megrendezett WBPF Világkupán Athletic Physique Senior kategóriában is aranyérmes lett. Julia az egész életét a sportra tette fel, 1999-ben végzett Kijevben, a Nemzeti Testnevelési- és Sporttudományi Egyetemen. A testépítést tekinti fő sportágának, amelyben májusban Európa bajnokságot is nyert, és ehhez remek kiegészítő számára a rúdtánc, amit a tőle megszokott maximalizmussal végez, hiszen Julia Pole Fitness-ben ukrán bajnok.

A Dollhouse és Pirner Alma

A Dollhouse Magyarország egyetlen akkreditált Poledance és Pole-fitness Stúdió franchise hálózata. A Dollhouse tulajdonosa Pirner Alma, neki köszönhetjük a rúdtánc, mint sportág meghonosítását Magyarországon. Rúdtánc, és rúd-fitnesz szakértő, aki 10-15 éves tapasztalattal rendelkezik a fitnesz és táncművészet területén, a Rúdtánc és Rúd-fitnesz Világbajnokság licencének társtulajdonosa, valamint több éve bíró a magyar és nemzetközi rúdtánc versenyeken.