Lap-FölDI 3 - Online hírek és érdekességek

Üdvözlöm a Kedves Olvasót! Lap-Föld az online média apró szegmense, ahol Önöket tájékoztatjuk a mindennapokról- hírek, tudósítások, érdekességek, és sok egyéb... fókuszban szűkebb pátriámmal- Tapolcával. Dancs István

Tapolca- 2012. június 10.- A Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság utolsó előtti fordulójában a hazaiak és a vendég csetényiek is úgy léptek pályára, hogy tét nélküli mérkőzést vívhatnak. Ennek ellenére az idény egyik legjobb összecsapását- 8 gólt, 3 büntetőt,  3 sárga és 1 piros lapot láthatott a mintegy 100 főnyi szurkolótábor.

Tapolca   -   Csetény SE        4:4   (2:1)

Tapolca, 100 néző

Vezette: Görgics Z.

Tapolca: Szűcs D.- Szabó P., Bárány, Lukácsa, Tüske, Pupos, Auerbach, Csala (Ékes- 89. p.), Molnár, Szűcs A. (Szabó B.- 16. p.), Oszterman (Lukács- 75. p.).

Edző: Viski László

Góllövők: Oszterman (10. p.), Auerbach 18. p.), Bárány (53. p.), Molnár (84. p.).

Jók: Bárány, Auerbach, Oszterman.

Kiállítva: Lukácsa R. (78. p.)

Tét nélküli találkozón csapott össze a két- jó erőkből álló- csapat, igaz, a tapolcaiknál több meghatározó (Simon, Sinkó, Csáki, Enyingi) játékos is a maródiak listáján volt. A vendégek a bizos 2., a hazaiak a bizos 5. hely tulajdonosai. Ennek ellenére küzdelmes, színvonalas mérkőzést vívtak a csapatok. A csetényiek hamar megszerezték a vezetést, amit Osztermanék 8 percen belül megfordítottak.

A második játékrészben a Csetény gárdája igazolta, nem véletlen a bajnokság 2. helye, nagyobb sebességre kapcsoltak, 3:1- ről kiegyenlítettek. A hazai vezetés után úgy tűnt, Tapolcán marad a 3 pont, ám a találkozó utolsó percében büntetőhöz jutó vendégek kihasználták a lehetőséget, így döntetlennel távozhattak.

Az összecsapás után a Csetény edzője- Kerner János nyilatkozott lapunknak: - Nehéz volt már ezen a mérkőzésen is úgy pályára lépnünk, hogy a lerózsaszínűbb álmunkat is túlszárnyaltuk. Tapolca ellen már mindegy volt milyen eredményt érünk el, az önbecsülésünk miatt viszont teljes erőbedobással küzdöttünk. Lehetőséget adtam olyan játékosnak is, aki itt mutatkozhatott be a csetényi csapatban először. Kicsit már a jövőt építgetjük, ősszel hogyan tud továbbra is sikeresen működni a csapat.

Nem vagyunk egy jó csapat... sokkal inkább egy tisztességesen, harcosan fellépő munkáscsapat. Minden talákozónk ehhez hasonló volt, brusztoltunk 90 percen át. Azt hiszem, az egész sikerünk lényege is ebben leledzik, ez a gárda soha nem adja föl, küzd az utolsó percig, amíg reményt lát a gólszerzésre.

Érdekes, hogy a tavaszi idénybe mindössze hat gólt kaptunk- Tapolca ellen négyet... de velük mindig gólokban gazdag összecsapásokat vívtunk. A játékvezető ténykedését minősítse az illetékes... a kétséges szituációk tőlem távol történtek, nekem kötelességem elfogadni az ítéletet. Ezen a mérkőzésen előfordulhat, hogy az én csapatomat "segítette" a játékvezetői hármas, de a bajnokság folyamán ez bizony kiegyenlítődik.

- Szurkolók szerint a Csetény félvállról vette a mérkőzést, a biztos 2. hely tudatában...

- Utaltam rá, mi egy stabil, jó kis munkáscsapat vagyunk. Soha, egyetlen meccsünket sem vettünk komolytalanul. Tapolcát is annál jobban tiszteljük, mint hogy minden mindegy alapon játszuk le a 90 percet. Emellett a második helyünk is kötelez bennünk, de szurkolóink miatt sem engedhetjük meg magunknak. Ugyanakkor éppen tőlük érkeznek ezek a fals mondatok, hogy nem vesszük komolyan valamelyik találkozónkat.

2 és fél évvel ezelőtt vettem ismét vissza ezt a gárdát, amikor az osztályban a kiesés szélén álltak. Anno úgy tudtuk kivívni a bentmaradás jogát, hogy éppen a tapolcaiakat vertük Csetényben 7:0 arányban! Ahhoz a kerethez csak Gersics Józsefet és Csertán Zoltánt igazoltuk, a többiek helyi labdarúgók voltak. Ők minden idegszálukkal szerették volna a sikert, vágytak a sikerre, ez elég volt ahhoz, hogy a képzeletbeli dobogó második fokára állhassanak.

A jövőbe nem látok, de büszkeséggel tölt el, hogy ilyen nagyszerű csapatnak lehettem az edzője. Az utolsó mérkőzésünket még levezénylem... és befejeztem. Devecser ellen azért is nyerni szeretnénk, hogy ezáltal Tapolcát a 4. helyhez hozzá tudjuk segíteni! (mosolyog)

Bárány Péter higgadtan értékesítette a büntetőt.

Látogatottság növelés
Oldal: Sport- Labdarúgás: 8 gól, piros lap, büntetők a Csetény elleni találkozón
Lap-FölDI 3 - Online hírek és érdekességek - © 2008 - 2024 - lapfoldiharom.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen